STRONG WOMAN DO BONG SOON - K-drama Yorumu

STRONG WOMAN DO BONG SOON -GÜÇLÜ KADIN DO BONG SOON - 힘쎈 여자 도봉순 


Kırmızı yazılar SPOI içeriklidir. SPOI yemek istemeyenler atlayabilir.

Herkese merhabalar,
Bu yazımda bir diğer Kore dizisi Strong Woman Do Bong Soon'dan bahsedeceğim. 2017 yılı yapımı bu dizinin başrollerini Park Bo-Young ve Park Hyung Shik paylaşıyor.
Bir diğer oyuncu da Ji Soo. Onu da çoğu diziden tanıyor olabilirsiniz. Moon Lovers ve Sassy, Go Go da tanımıştım kendisini. Park Hyung Shik, The Heirs da Kim Woo Bin'in okuldan arkadaşı rolündeydi. Bilmeyenler şoka girdi şuan  ㅅ.ㅅ

İzlerken çok eğlendiğim bir dizi. Eğlencenin yanı sıra korku ve üzüntüyü de bir arada yaşatan bir dizi. Başroldeki kızın tatlılığı diziyi daha da sevimli kılıyor başrolü paylaştığı Park Hyung Shik'te sevimli tavırlarıyla geri kalmıyor tabii 

Peki dizinin konusu nedir?

Ailedeki kadınlara bahşedilmiş güç nesilden nesile devam ederken baş rolümüzde bu güçlü kadınların kaderine ortak olur. Elini attığı yeri kırıp dökebilecek kavga ettiği insanları hastanelik edebilecek bir güçte olan Do Bong Soon, bu gücünü yıllar boyunca saklamaya çalışmıştır. İnsanların vereceği tepkiden endişelendiği için hoşlandığı çocuktan bile saklamak zorunda kalmıştır.

Bir gün yolda giderken karşılaştığı haksız duruma mani olup da servis şoförünün dayak yemesine engel olabilmek için gangsterlere uyarıda bulunur. Dikkate alınmayan Do Bong Soon gücünü ortaya çıkarır ve olan olur. Ahn Min Hyuk olanları şans eseri görür ve herkes soluğu karakolda alır. 

Kırmızı yazılar spoiye kaçacağından isterseniz önce diziyi izleyin sonra okumaya devam edin :)

Dizi Yorumum

Diziyi büyük bir keyifle izledim. Sınav haftamda olmama rağmen zaman ayırıp bir şekilde bitirebildim. Demem o ki, of püf bitse artık denilecek bir dizi değil bana kalırsa.

Hele ki Do Bong Soon'u, minik fındık faresi gibi bir oyuncuyu sabah akşam bıkmadan izlerim. Sevimlilik abidesi resmen.

Dizi de korku sahneleri de var, ya da gerilim sahnesi diyelim. Kızların en büyük korkularından bir tanesi de gece sokakta tek başına yürümek zorunda kalmak. Dizi de bu konuya baya bi değinilmiş. Bu sebeple o sahnelerde ürpermedim değil. İçim acıdı, kendimi oyuncuların yerine koyarak izlediğim için sanırım.

Karakterlerin uyumu kimyası harika, ikinci erkek sendromu yaşayanlar var mıdır bilmem ama bence o kadar da sendromlu bir dizi değildi. Her şey tadındaydı güzeldi heyecanlıydı. Açıp tekrar izleyesim geldi şuan -.-

En beğendiğim sahnelerden bahsedeyim biraz da; fazlasıyla SPOI içerir.

-Ahn Min Hyuk'un, Do Bong Soon'u gücünü kontrolsüz kullanmaması için eğitmesi. Bong Soon'un etrafı kırıp döküpte sonradan attığı mahcup bakışlar :D

-Bong Soon'un adamları hastanelik etmesi. Hastanedeki diyaloglar komediydi. Bir ben böyle düşünmüyorumdur eminim :D


(bonus olarak sekreterinde hastanelik olması asdfgh)

-Chopstick sahnesi Bong Soon'un Mr. Oh'a hediye olarak chopsticki kıvırarak bileklik yapması

(asdgghhja)

-Min Hyuk kolundan yaralandığında Bong Soon'un kucaklayarak taşıması, hele ki parkın ortasında. Dizide çalan şarkı da efsane uyumluydu. -Whitney Houston - I will always love you-Parkta Bong Soon'a kafa tutan çocuklara Bong Soon ne yapar? Dönme dolaba bindirir :D Bu sahne favorilerim arasında.

-Do Bong Soon ve Ahn Min Hyuk'un birbirlerine sevimli muameleleri bakınız tıktık !!

-Sekreterin Bon Soon'un oyunundaki karakterlerden birine benzediklerini anladıkları an. 

-Ben senin oppanım muhabbeti. Min Hyuk aa CEO Ahn??

-Piknik sahnesi

-Snowda birbirlerine gönderdikleri kısa videolu sahne ^-^

-Bomba sahnesi güzel çekilmiş bana kalırsa. Oradaki kavuşma ve hissettirilen duygu güzeldi.


(Bu sahne üzdü.)

-Finalde katili yakaladıkları sahne. Sevilesi güzel bir sahne ^-^-Finalde ikiz bebeklerin doğması, bakıcı krizi

Bu sıralama uzar gider, aklıma gelenler şimdilik bu kadar.


En çok üzüldüğüm ve korktuğum sahneler

-Her kadının kaçırılma sahnesinden etkilendim gerçekten. Üzüldüm, kendimi onların yerine koydum ve gerçekten dizi bu üzüntüyü hissettirebiliyor karşı tarafa. Kore gibi güvenliği yüksek bir ülke de bile bu tür olayların yaşanabileceği gerçeğini tokat gibi vuruyor yüze kısacası.


(Adam rolünün hakkını vermiş. Gerçekten ürkütücü.)

-Ahn Min Hyuk kendisini öldürmek isteyen kişinin en güvendiği abisi olduğunu öğrendiği sahneyi güzel oynamış. Öyle olduğunu tahmin etmiştim belki farklı sonuçlanır diyordum ki şaşırtmadı.

-Do Bong Soon'un arkadaşının iki kez kaçırılması. İkincisinin olacağını çoğu kişi anlamıştır zaten bu da beklendik bir durumdu yine de üzdü.

-Katilin Bong Soon'la mesajlaşması. Bong Soon'un arkadaşının telefonunu kullandığından her kötülüğü planlayabilecek olduğunu düşünmek fazlasıyla gericiydi.

-Bong Soon'un, arkadaşının kaçırıldığını anladığı an.-Do Bong Soon'un arkadaşını kurtarmaya çalışırken katilin oyunu yüzünden gücünü kaybetmesi.

-Ahn Min Hyuk'un bıçaklandığı sahne. (Neyse ki fazla derin değilmiş :D )

-Finalde kaçırılan kızların akıl sağlığının bozulması sebebiyle tedavi görmeleri.

----

Sizler diziyi nasıl buldunuz? 
İzlemediyseniz umarım ilginizi çekmesini sağlayabilmişimdir  ㅅ.ㅅ

Sizlerin en beğendiği sahneler nelerdi? Bizimle paylaşmak isterseniz yoruma yazabilirsiniz. 

İzlemediyseniz koşun izleyin koşun!! Pişman olmazsınız :)

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere hoşçakalın !!

Yazımı beğendiyseniz +1'lemeyi ve blogumu takip etmeyi unutmayın desteğinizi bekliyorum :)Yorumlar